Tvrtke u mjestu Zagreb

industrije

Distribucija poslovanja po djelatnostima
 Kupovina: 22,7 %
 Restorani: 13,8 %
 Industrija: 9 %
 Profesionalne usluge: 9 %
 Hrana: 5,3 %
 Ostalo: 40,3 %
Opis industrijeBroj objekataProsječna dob poslovanjaProsječna Google ocjenaPoduzeća na 1.000 stanovnika
Auto servisi4534.50,8
Automobilski dijelovi4134.40,7
Frizeri4674.70,8
Kozmetički saloni8424.61,5
Javna uprava3433.40,6
Tvrtke s ponudom zajmova3583.90,6
Pekare4314.40,8
Trgovine i supermarketi5044.20,9
Nekretnine5514.41,0
Autobusi i vlakovi3663.60,6
Ostali smještaj3634.30,6
Putničke agencije3554.40,6
Gradnja zgrada6154.21,1
Trgovina na veliko mašinama.7834.41,4
Bolnice6154.21,1
Zdravlje i medicina5644.41,0
Zubari3854.60,7
Korporativni menadžment3484.50,6
Oglašavanje i marketing3414.30,6
Barovi, pubovi, kafići1.44414,2 godine4.52,6
Kafići1.40613,9 godina4.42,5
Dobavljači uredskoga pribora i materijala1.42052,9 godina4.32,5
Dućani s odjećom5364.30,9
Elektronička oprema89823,5 godina4.51,6
Kupovina (ostalo)6304.31,1
Ljekarne i drogerije4614.50,8
Robne kuće3634.30,6
Željezarija3344.20,6
Područje Zagreb641 km²
Stanovništvo565.906
Muška populacija264.578 (46,8 %)
Ženska populacija301.327 (53,2 %)
Promjena stanovništva iz 1975 u 2015 +6,2 %
Promjena stanovništva iz 2000 u 2015 +0,4 %
Srednja dob41,2
Srednja dob za muškarce38,8
Srednja dob za žene43,3
SusjedstvaDonji Grad, Gornji Grad – Medveščak, Grad Zagreb, Maksimir, Trešnjevka - sjever
Lokalno vrijemeponedjeljak 07:38
Vremenska zonasrednjoeuropsko ljetno vrijeme
Vrijeme22.4°C vedro
Geografska duljina i širina45.81444° / 15.97798°
Poštanske Brojeve1000010020100401009010110Više

Zagreb - Karta

Zagreb Stanovništvo

Godine 1975 do 2015
Podaci1975199020002015
Stanovništvo532.784595.720563.691565.906
Gustoća naseljenosti831,2 / km²929,4 / km²879,4 / km²882,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zagreb Promjena stanovništva iz 2000 u 2015

Povećanje 0,4 % iz godine 2000 na 2015
MjestoPromjena od 1975Promjena od 1990Promjena od 2000
Zagreb+6,2 %-5 %+0,4 %
Zagrebačka županija+19,9 %+1,6 %+3,3 %
Socialist Federal Republic of Yugoslavia+2,8 %-7,6 %-2,8 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zagreb Srednje doba

Srednje doba: 41,2 godine
MjestoSrednja dobSrednja dob (žensko)Srednja dob (muško)
Zagreb41,2 godine43,3 godine38,8 godina
Zagrebačka županija41,2 godine43,3 godine38,8 godina
Socialist Federal Republic of Yugoslavia39,8 godina41,4 godine38,2 godine
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Zagreb Stablo stanovništva

Stanovništvo prema dobi i spolu
DobMuškiŽenskiukupno
Ispod 515.06314.37629.439
5-913.11512.43025.546
10-1414.53213.63428.167
15-1914.94914.31229.261
20-2416.67316.76533.439
25-2920.60621.22741.833
30-3421.89422.96344.858
35-3920.30521.51241.818
40-4419.01020.35139.362
45-4918.18020.29038.470
50-5418.01821.69039.708
55-5918.43121.96040.391
60-6415.69819.97135.670
65-6911.84216.39428.237
70-7411.26015.25726.518
75-798.12612.82620.952
80-844.5559.04513.601
85 Plus2.3206.3238.644
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Zagreb Gustoća naseljenosti

Gustoća naseljenosti: 882,8 / km²
MjestoStanovništvopodručjeGustoća naseljenosti
Zagreb565.906641 km²882,8 / km²
Zagrebačka županija785.921641,3 km²1.225 / km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia21,4 million255.132,8 km²83,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Zagreb Povijesno i projektirano stanovništvo

Procijenjena populacija od 1600 do 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Veza] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Susjedstva

Distribucija poslovanja po susjedstvu u Zagreb
 Donji Grad: 16,2 %
 Grad Zagreb: 13,7 %
 Trešnjevka - sjever: 6,9 %
 Gornji Grad – Medveščak: 5,1 %
 Ostalo: 58,2 %

Pozivni broj

Postotni pozivni brojevi koje koriste tvrtke u Zagreb
 Pozivni Broj 1: 77,7 %
 Pozivni Broj 91: 7,8 %
 Pozivni Broj 98: 6,8 %
 Ostalo: 7,7 %

Distribucija poslovanja po cijeni za Zagreb

 Jeftin: 53,5 %
 umjeren: 38,6 %
 Skup: 7,6 %
 Vrlo skupo: 0,3 %

Indeks ljudskog razvoja (HDI)

Statistički složeni indeks očekivanog trajanja života, obrazovanja i dohotka po stanovniku.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emisije CO2 Zagreb

Emisije ugljičnog dioksida (CO2) po glavi stanovnika u tonama godišnje
MjestoEmisija CO2Emisija CO2 po glavi stanovnikaIntenzitet emisija CO2
Zagreb3.768.041 t6,66 t5.878 t/km²
Zagrebačka županija5.179.799 t6,59 t8.076 t/km²
Socialist Federal Republic of Yugoslavia122.946.246 t5,75 t481,9 t/km²
Sources: [Veza] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emisije CO2 Zagreb

2013 emisija CO2 (tona / godina)3.768.041 t
2013 CO2 emisija (tona / godina) po glavi stanovnika6,66 t
Intenzitet emisije CO2 2013 (tone / km² / godišnje)5.878 t/km²

Rizik od prirodnih opasnosti

Relativni rizik od 10
klizišteSrednja (6)
PotresVisoka (7,3)
* Rizik, posebno koji se odnosi na poplavu ili klizište, ne može biti za cijelo područje.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and Norwegian Geotechnical Institute - NGI. 2005. Global Landslide Hazard Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4P848VZ.

Nedavni zemljotresi u blizini

Magnitude 3.0 i više
DatumVrijemeveličinaUdaljenostDubinaMjestoVeza
01. 11. 2015.00:524,333,5 km2.360 m5km SSW of Brezice, Sloveniausgs.gov
05. 03. 2008.11:413,516,6 km10.000 mCroatiausgs.gov
26. 09. 2007.13:383,231,2 km10.000 mSloveniausgs.gov
26. 09. 2007.12:473,233,5 km10.000 mSloveniausgs.gov
28. 10. 2006.06:554,226 km10.000 mCroatiausgs.gov
18. 07. 2006.19:343,232,1 km10.000 mCroatiausgs.gov
23. 01. 2006.13:293,717,1 km10.000 mCroatiausgs.gov
29. 11. 2003.01:593,214,9 km10.000 mCroatiausgs.gov
21. 04. 2003.03:033,423,5 km10.000 mCroatiausgs.gov
18. 12. 2002.01:043,720,2 km10.000 mCroatiausgs.gov

Pronađite povijesne pojave potresa u blizini Zagreb

Najraniji datum  Najnoviji datum 
 Magnitude 3.0 i više   Magnitude 4,0 i više   Magnitude 5.0 i više 

Zagreb

Zagreb je glavni grad Republike Hrvatske, i najveći grad u Hrvatskoj po broju stanovnika. Povijesno gledajući, grad Zagreb je izrastao iz dva naselja na susjednim brežuljcima, Gradeca i Kaptola, koji čine jezgru današnjeg Zagreba, njegovo povijesno središte. ..  ︎  Stranica Wikipedia Zagreb

O našim podacima

Podaci na ovoj stranici procjenjuju se koristeći brojne javno dostupne alate i resurse. Pruža se bez jamstva i može sadržavati netočnosti. Koristite na vlastiti rizik. Pogledajte ovdje za više informacija.